Požár stodoly – Hrádek

Kategorie: Výjezdy Datum: 2012-02-24

Sedm jednotek hasičů zasahovalo v úterý 24.4.2012 odpoledne v Hrádku (okres Frýdek-Místek) u požáru hospodářské budovy. Požár se obešel bez zranění, vznikl pravděpodobně kvůli závadě na elektroinstalaci.

Hasiči přitom z hořícího objektu zachránili několik zemědělských strojů a kola za desítky tisíc korun. také uchránili před ohněm okolní budovy.

Operační středisko hasičů bylo požáru informováno v úterý po patnácté hodině. Na místo vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice v Třinci, společně s ní šest jednotek dobrovolných hasičů – Hrádek, Jablunkov, Návsí, Bystřice, Nýdek a Mosty u Jablunkova.

Když přijeli hasiči na místo, objekt již vydatně hořel. Zasažena byla celá budova. Oheň dostali hasiči pod kontrolu za 20 minut, dohašování jim zabralo hodinu a půl. Hasiči se zaměřili na ochranu okolních budov, na které se vlivem větru a praskající krytiny (eternit) oheň přenášel.

por. Mgr. Petr Kůdela
HZS Moravskoslezské­ho kraje