Požár srubu pod Filipkou 13. 01. 2021

Kategorie: Výjezdy Datum: 2022-01-13
Událost byla na tísňovou linku ohlášena tři minuty před osmnáctou hodinou. K zásahu byli vysláni profesionální hasiči ze stanice HZS Moravskoslezského kraje v Třinci a spolu s nimi dobrovolné jednotky obcí Návsí, Jablunkov, Bystřice a Milíkov. Příjezd k zásahu komplikoval špatně sjízdný terén – úzké a zledovatělé lesní cesty si vyžádaly použití sněhových řetězů na hasičské technice. Jednopodlažní rozestavěný srub o půdorysu přibližně 10 × 10 metrů byl v době příjezdu prvních jednotek na místo události zcela zasažen plameny. Hasiči zajistili odpojení od přívodu elektrické energie a k likvidaci nasadili dva vodní proudy, ochlazovat museli i přítomnou propanbutanovou¬ láhev. Požár se podařilo dostat pod kontrolu po patnácti minutách, až do deváté hodiny večer probíhala celková likvidace. S tou musel pomoci přivolaný bagr, který stavbu rozebral, aby se hasiči dostali ke všem ohniskům. Vyšetřovatel předběžně odhadl výši škody na 4 miliony korun, příčina vzniku je v šetření. Při události nebyl nikdo zraněn. Do nočních hodin na požářišti zůstala na dohled místní dobrovolná jednotka.
< >