Požár rodinného domu - Návsí

Kategorie: Výjezdy Datum: 2012-02-07

Tři jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 6.2.2012 večer v obci Návsí (okres Frýdek-Místek, MSK) u požáru v rodinném domku. Oheň hlavně poničil podkroví domku.

Jedna osoba byla zraněna. Za předběžnou celkovou škodu 700 tisíc korun může nedbalost obyvatel – nahřívaly zmrzlé vodovodní trubky horkovzdušnou pistolí a dalším spotřebičem.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v pondělí zhruba v 17 hodin. Na místo vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice v Třinci, spolu s ní dvě jednotky dobrovolných hasičů – z obcí Návsí a Jablunkov.

Hasiči dostali požár pod kontrolu za tři čtvrtě hodiny, dohašování s rozebíráním konstrukcí jim zabralo další hodinu a půl. Jedna z osob skončila v ošetření se zraněním – s popáleninami a lehčím nadýcháním zplodin hoření.

por. Mgr. Petr Kůdela
HZS Moravskoslezské­ho kraje