Požár lesního porostu v Návsí

Kategorie: Výjezdy Datum: 2018-04-08

Včera (7.4.2018) byla naše jednotka povolána k požáru lesního porostu v Návsí. V době nahlášení události (v 13:16) byl požár rozšířen na ploše o velikosti cca 20x10 metrů. Do příjezdu jednotek na místo události se požár díky působení silnějšího větru rozrostl na plochu cca 60x40 metrů. Na místo vyrazilo celkem pět jednotek hasičů - z toho dvě jednotky profesionálních hasičů HZS Moravskoslezského kraje ze stanic Třinec a Nošovice a tři jednotky dobrovolných hasičů - Jablunkov, Návsí a Bystřice.

Po příjezdu na místo události jsme začali s likvidaci požáru, který se nám podařilo dostat během několika minut pod kontrolu a zabránit tak jeho šíření - zhruba po hodině a půl jsme požár zlikvidovali úplně a jednotky se mohly vrátit zpět na základnu.

Naše jednotka se na místo vrátila kolem 17:00 aby provedla průzkum a dohašení případných nevě vznikajících ohnisk. Během přůzkumu jsme narazili na 5 nových ohnisk, ktere jsme okamžitě zlikvidovali a nakonec celou plochu ještě pokropili pomocí vodního děla. Poté jsme se vrátili zpět na základnu.

< >