Kroužek "Mladý hasič"

Kroužek mladých hasičů v SDH Návsí byl po delší době znovu spuštěn v roce 2017. Cílem kroužku je informovat děti o požární ochraně a rozvíjet jejich schopnosti, dovednosti a vědomosti v této oblasti. Mladí hasiči se v kroužku seznámí například s různými druhy vázání uzlů a jejich využitím, jak se chovat a co dělat v případě požáru, základy první pomoci, apod...

Většinu času traví mladí hasiči v hasičské zbrojnici nebo v "terénu" přípravou na závody v požárním sportu. Zde se učí jak spojovat, roztahovat a motat hadice, mířit na terč, nebo jak spravně připravit svou základnu pro závody. Děti si vyzkouší různé části požarního sportu, podle kterých jsou následně rozděleny do určitých úseků závodu a družstev podle jejich výkonu. Mimo závodů si však také děti užiji spoustu zábavy, výletů a jiných zážitků. Pro mladé hasiče pořádáme různé akce, jako je hallowen, stavění máje, a další...

 

Již po prvním půlroce fungování kroužku se mladí hasiči zúčastnili několika soutěží pořádanými okolními sbory, kde obsadili i přední příčky a zavítali také na Slovensko, kde podali skvělý výkon a umístili se na úžasném 2. místě. Aktuálně je do kroužku přihlášeno 18 dětí ze kterých jsou vytvořeny dva soutěžní družstva. Každé družstvo se skládá ze 7 soutěžících.

Chcete své děti přihlásit do kroužku "Mladý hasič"?

V tom případě nás prosím kontaktujte přes níže uvedený formulář a nebo nás můžete navštívit přímo u nás v hasičské zbrojnici v Návsí. Najdete nás tam téměř každý čtvrtek (v období kdy kroužek probíhá) nebo pátek od 16:00. (Doporučujeme však předchozí domluvu - ne vždy nás tam najdete...) V případě potřeby můžete volat na tel. 777 571 256.